Податок на одноразову тару для кави введуть в Ірландії до 2021 року. Уряд країни хоче ввести збір в розмірі 10-25 євроцентів на кожну одноразову чашку, пише Reuters.
Мета ірландської влади – скоротити використання тари, що містить пластик і шкодить довкіллю. «Одна з речей, яку нам точно треба зробити, – це скоротити використання одноразової тари. Найбільш очевидний приклад – це одноразові чашки», – цитує ірландський канал RTE міністра з питань кліматичних змін Річарда Брутона.
Член уряду Ірландії додає, що стосуватиметься збір і стаканчиків, які підлягають повторній переробці чи розкладанню. Причина – у країні недостатньо розвинена інфраструктура, щоб використовувати ці опції масово.
Рішення щодо введення збору винесуть на обговорення за результатами дослідження ринку, що триватиме шість тижнів.
Щороку в Ірландії викидають близько 200 мільйонів одноразових пластянок, свідчить урядовий звіт 2018 року.
Систему зі збором в Ірландії вже перевірили на пластикових пакетах, на які в країні також діє податок у розмірі 25 центів. Уперше цю регуляцію в країні ввели у 2002 році.


