• новини
  • 09/10/18

Greenpeace визначив компанії, які найбільше забруднюють природу пластиком

  • Фото: Break Free From Plastic

Одна з найбільших проблем – одноразові стаканчики для кави

Greenpeace визначив компанії, які найбільше забруднюють природу пластиком

Міжнародна природоохоронна організація Greenpeace у співпраці з проектом Break Free From Plastic визначила компанії, які найбільше забруднюють довкілля пластиком. Повна версія звіту доступна за цим посиланням.

Ініціатори дослідження провели так званий аудит сміття: вони дослідили 187 тисяч зразків пластикових виробів у 42 країнах з шести континентів. У такий спосіб вони дослідили, наскільки великий відсоток сміття у світі є відповідальністю великих корпорацій.

«Результати нашого дослідження – це беззаперечний доказ впливу великих корпорацій на розвиток глобальної кризи забруднення планети пластиком», – цитує Reuters глобального координатора руху Break Free From Plastic Вона Ернандеса.

Найбільшим забруднювачем довкілля Break Free From Plastic називають Coca-Cola: зразки сміття з брендингом компанії знайшли у 40 з 42 країн, у яких проводили дослідження. [У списку, зокрема, США, Велика Британія, Канада, Бразилія, Австралія, Угорщина та Росія. України серед обраних країн не було, – ред.]

Також до списку увійшли компанії PepsiCo, Nestle, Danone, Mondelez, Procter & Gamble, Unilever, Mars i McDonald’s. Найбільш поширеним видом сміття, за словами Break Free From Plastic, є полістирен – складник одноразових стаканчиків для кави. Також поширеним є PET-пляшки і контейнери.

У відповідь на звернення Reuters Coca-Cola повторила свій намір до 2030 року зробити всі свої упаковки і тару такими, що підлягають повторній переробці. Nestle обіцяє до 2025 року використовувати тільки тару, яка підлягає повторній переробці чи повторному використанню. Корпорація PepsiCo, своєю чергою, до 2025 року планує почати використовувати тільки ті матеріали, які розкладаються або перероблюються.

 

 

Поділитися матеріалом із друзями