Гарячі напої краще охолоджуюють організм, ніж холодні. Про це свідчить дослідження професора Кембриджського університету Пітера Макнотона, повідомляє Deutsche Welle.
«Холодні напої охолоджуюють нас на незначний проміжок часу. Зазвичай їх споживають у невеликих порціях. [...] При споживанні ж великих порцій холодних напоїв кровоносні судини звужуються, і людині навпаки починає бути більше спекотно», – стверджує професор Макнотон.
Тож, за словами представника Кембриджа, у спеку краще споживати гарячі напої. Принцип дії теорії він пояснює так: нервові закінчення у ротовій порожнині та верхньому травному тракті реагують на рівень температури у напої, стимулюючи тіло виробляти більше поту; своєю чергою, при випаруванні піт охолоджує тіло.
За словами Макнотона, споживання холодного напою у спекотний день краще замінити на гарячі чашку чаю або тарілку їжі.


