Інвестувати в розвиток виробництва кави у Демократичній Республіці Конго вирішила найбільша продовольча компанія світу Nestle. У країні в центральній Африці вироблятимуть каву для бренду домашніх кавоварок Nespresso.
Інвестиції готують у межах програми Reviving Origins («Відновлення джерел»). «Мета програми – відновити виробництво кави у регіонах, де воно перебуває під загрозою», – розповідають в Nestle.
У 1980-х кава була другою статтею експорту ДР Конго, але в 2000- виробництво занепало через воєнні конфлікти та економічну нестабільність. За кілька десятиліттів виробництво впало вдесятеро.
Відновити галузь Nestle хочуть завдяки співпраці з імпортером кави Virunga Coffee/Olam International, американською Агенціїєю міжнародного розвитку та неприбутковою організацією TechnoServe. У 2019 році співпрацю почали з провінції Ківу, Nespresso проводить на місцях освітні ініціативи та надає обладнання. До 2024 року кількість конголезьких кавових фермерів, що беруть участь у цих програмах, хочуть збільшити понад удесятеро – з 450 до 5000.
Раніше Blackfield Coffee розповідав, що Nespresso розвиватиме виробництво кави у Мозамбіку.
Також ми писали про те, що на кавових фермах Nespresso у Гватемалі використовували працю дітей.


