95% урожаю арабіки Зімбабве у 2018 році придбала компанія Nestle для кавових машин Nespresso, пише Forbes.
Таким чином африканська країна повернулася на мапу великих експортерів кави – після тривалої затримки в урожаях.
Наприкінці 1980-х Зімбабве виробляли близько 15 000 тонн кави на рік. За даними американського уряду, це робило країну одним із провідних експортерів кави у світі.
Утім, через політичну та економічну нестабільність південноафриканська держава припинила активне виробництво кави. У 2017 році в Зімбабве виростили лише 430 тонн кави.
У 2018 році компанія Nestle інвестувала гроші у 450 невеликих господарств у країні. За відновлення індустрії відповідали семеро агрономів швейцарського промислового гіганта. У 2019-му Nestle планує запустити обмежену серію арабіки із Зімбабве для домашніх кавових машин Nespresso.
«Теруар Зімбабве суттєво відрізняється від інших африканських країн через висотність та наявність озер», – цитує Forbes виконавчого директора Nespresso Жана-Марка Дувосена. Керівник компанії додає, що кава з Зімбабве вирізняється фруктовими нотами та кислотністю.
Раніше ми розповідали, що Nestle відкриває великі фабрики з виробництва кави у Мексиці та Єгипті.
Також Nespresso обіцяє перевести кавові капсули на екологічні матеріали до 2020 року.


