40 тисяч кавових дерев за останні чотири роки висадили в східноафриканській країні Мозамбік, пише CTV News.
Ще 300 000 дерев планують висадити за наступний рік. Таку ж кількість дерев висаджуватимуть щороку протягом десятиліття. У такий спосіб в країні хочуть відновити виробництво кави, що постраждало від тривалої громадянської війни.
За останній рік нові кавові плантації дали країні понад 8 000 тонн кавових зерен. Виробництво кави – це спосіб невеликими фермерським господарствам вийти на фінансову незалежність, кажуть в місцевій асоціації. Розвивають проєкт за кошти з бюджету країни, а також за допомогою американського філантропа Ґреґа Карра.
Мозамбік ніколи не вважався великим експортером кави. Утім, країна входить до так званого кавового поясу. Сприяють вирощування кави й географічні високогір’я у регіоні поблизу гори Горонгоса.
За інформацією місцевої асоціації, розглядає можливість виходу на цей ринок компанія Nespresso.
Раніше Blackfield Coffee розповідав про відновлення кавового виробництва у Зімбабве.
$50 млн вкладуть у «кавовий парк» уряди Ефіопії та Південної Кореї.
Також ми розповідали, що Nestle відкриває великі фабрики з виробництва кави у Мексиці та Єгипті.


