Низка американських незалежних мереж кав’ярень приєдналися до проєкту NextGen Cup Challenge. Мета ініціативи, серед засновників якої Nestle, Starbucks і McDonald’s, – тестування чашок багаторазового використання, повідомляє Bloomberg.
Тестовий проєкт із перевірки системи багаторазового використання тари для кави NextGen Cup Challenge запустили наприкінці лютого в містах Сан-Франциско та Пало-Алто у Каліфорнії. Спершу його випробували у мережевих закладах Starbucks і McDonald’s, але тепер до ініціативи приєдналися кав’ярні у Сан-Франциско Andytown Coffee Roasters, Equator Coffees, Ritual Coffee Roasters і La Boulangerie de San Francisco, а також Verve Coffee Roasters і Coupa Cafe у Пало-Альто.
У межах проєкту NextGen Cup Challenge використовують пластикові чашки із вбудованими QR-кодами та системами радіочастотної ідентифікації. Таким чином мережі зможуть стежити за шляхом використання чашок і поведінкою споживачів. Зокрема, завдяки цьому хочуть зрозуміти, наскільки часто гості віддають чашки у пункти прийому відходів.
Одним із прототипів системи є програма CupClub, що передбачає багаторазову чашку для кави, яку можна використовувати до 132 разів. За випробованою в Лондоні системою, користувачі можуть проглядати через додаток, у яких кав’ярнях наявна спеціальна тара, брати у закладі каву з собою і повертати стаканчики у пунктах прийому по місту. У свою чергу, команда CupClub щодня збирає використану тару по міських пунктах, очищує їх і повертає у кав’ярні.
Раніше Starbucks пропонував інше можливе вирішення проблеми одноразових стаканчиків для кави.


