Понад 33 000 кілограмів органічних відходів переробило за 2018 рік кафе Yelo в австралійському місті Перт. У такий спосіб відходи вберегли від розкладання на сміттєзвалищах, пише видання SBS.
«Щороку в Австралії відправляють на сміттєзвалища понад 8 мільйонів тонн органічних відходів. 1,5 мільйона тонн – це відходи їжі. Проблема полягає в тому, що ми розкладанні на сміттєзвалищах продуктові рештки виділяють метан. Це газ, який на 80 разів більш небезпечний, ніж діоксид вуглецю. Тож мова йде про величезну шкоду для довкілля», – цитує видання Річарда Файна, засновника ініціативи з переробки відходів BioPak.
BioPak запустили у грудні 2017 року в Сіднеї. Компанія забезпечує бізнес-партнерів баками для обробки відходів, у які відвідувачів кафе та кав’ярень просять викидати органічні відходи. Уміст цих баків BioPak відвозить до станцій переробки, де відходи перетворюють на компост.
У такий спосіб умовний одноразвий стаканчик для кави перетворюється на поживне добриво, і не шкодить, а навпаки допомагає природі, кажуть у BioPak.
Наразі у компанії є понад 100 контейнерів у закладах у більшості великих міст Австралії.
Раніше ми розповідали про ініціативу Starbucks із переробки одноразової пластикової тари та список компаній, які, за версією Greenpeace, найбільше засмічують довкілля.


