Уряд Шотландії заборонив використовувати у своїх установах одноразову тару. Мета – знизити рівень загрози довкіллю, пише BBC.
«Уряд налаштований бути прикладом для країни у тому, що стосується вирішення проблеми надлишку пластикових відходів, які засмічують нашу сільську місцевість та моря. Щороку у країні використовують стільки одноразової тари, що її було б достатньо, аби покрити дистанцію між містами Единбурґ і Данді», – цитує джерело керівника міністерства з охорони довкілля Шотландії Розанну Каннінгем.
Очікується, що рішення дозволить зменшити рівень використання одноразових стаканчиків – на 450 тисяч одиниць. Щороку відходи від кавової індустрії відповідальні за 30 тисяч тонн сміття на звалищах Великої Британії.
За словами міністра, це рішення уряд ухвалив відповідно до стратегії Європейського Союзу зі скорочення використання товарів із пластику тривалого періоду розкладання до 2030 року.
Натомість у Шотландії закликають використовувати чашки і приносити посуд із собою на роботу.
Здебільшого паперові, більшість одноразової тари містить поліетилен, який не дає паперу промокати. Лише один із 400 одноразових стаканчиків з поліетиленом розкладається належним чином.
Нагадаємо, що у лютому парламент Шотландії вирішив відмовитися від пластикових трубочок у закладах харчування на своїй території.
У травні у Ґлазґо вперше пройшов кавовий фестиваль без використання одноразової тари.


