• новини
  • 04/06/20

Кав’ярні можуть відновити роботу 5 червня: рекомендації МОЗ

Ось за якими правилами можна працювати з 5 червня закладам громадського харчування

Кав’ярні можуть відновити роботу 5 червня: рекомендації МОЗ

Бари і ресторани можуть почати приймати гостей у приміщеннях із 5 червня, ухвалили рішення на засіданні Кабінету Міністрів України. Міністерство охорони здоров’я опублікувало постанову про тимчасові правила роботи закладів громадського харчування, які набувають чинності 5 червня.

Заклади зможуть відновити повноцінну роботу і приймати гостей у залах «за умови дотримання протиепідемічних заходів», йдеться у постанові «Про внесення змін до тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (Covid-19)».

  • проведення регулярного температурного скринінгу працівників перед початком робочої зміни; недопуск до роботи працівників, у яких виявили температуру тіла понад 37,2; обов’язкова дезінфекція засобу вимірювання температури;
  • на вході до закладу організувати зони для обробки рук дезінфекторами спиртовмісними засобами з концентрацією спиртовмісної речовини більш як 60% (ізопропілові спирти) та понад 70% (етилові спирти);
  • біля місць потенційного скупчення людей повинно бути нанесене маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції щонайменше 1,5 метра між клієнтами;
  • дотримання відстані щонайменше 1,5 метра між сусідніми столами; розміщення не більше чотирьох гостей за одним столом (без урахування дітей до 14 років), якщо столи не відокремлені суцільною перегородкою;
  • дозволяється відокремлення столів один від одного перегородкою, що униможливлює контакт між відвідувачами, розміщеними по обидві її сторони;
  • меню розміщується для безконтактного ознайомлення біля входу або місця прийняття замовлення – у кількості, достатній для уникнення скупчення людей, або на столах із матеріалу, що дозволяє проведення обробки дезінфекційним засобом; дозволяється видавати одноразові паперові меню з подальшою утилізацією;
  • видача замовлень в багаторазовому посуді здійснюється виключно за наявності умов для його миття за високих температур у посудомийній машині з використанням миючих засобів;
  • дозволяється користуватися одноразовим посудом із картону чи паперу; прибори й кондименти (цукор, мішалки, трубочки) мають бути в індивідуальній упаковці;
  • забезпечується можливість безготівкового розрахунку;
  • представники закладів повинні бути одягнені в медичну маску чи респіратор, окуляри та одноразові рукавички; після кожного зняття витратних захисних матеріалів працівник повинен ретельно помити руки або обробити антисептичним засобом; адміністрація повинна провести навчання працівників щодо правил засобів індивідуального захисту;

Також у МОЗ забороняють: самостійний вхід гостей до закладу без супроводу працівника закладу; функціонування дитячих кімнат; проведення публічних заходів (банкетів, майстер-класів тощо) у понад 10 осіб; приготування їжі на відкритих кухнях (окрім відгороджених від відвідувачів перегородкою); функціонування буфетів самообслуговування. Додають, що у закладах швидкого харчування страви, напої та підноси повинні видаватися персоналом на прохання відвідувача.

Окрім того, власники закладів повинні забезпечити:

  • постійну наявність рідкого мила та антисептиків і паперових рушників; заборонити використання багаторазових рушників;
  • вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь на літніх майданчиках, місць контакту рук працівників і гостей (ручки дверей, столи, сидіння, раковини тощо) – не рідше, ніж кожні дві години, а також до і після змін;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери з кришками та одноразові поліетиленові пакети для подальшої утилізації;
  • тимчасове відсторонення осіб із групи ризику;
  • інформування гостей щодо встановлених обмежень та умов обслуговування в закладі та в інтернеті;

Працівники повинні:

  • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше, ніж раз на три години, а також після використання туалету, відвідування громадських місць, прибирання, обслуговування тощо;
  • утримуватися від дотиків обличчя руками;
  • утримуватися від контактів із особами, що мають симптоми респіраторних захворювань: кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
  • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань;

Гості повинні:

  • обробити руки антисептичним заходом перед входом на територію закладу;
  • дотримуватися соціальної дистанії в 1,5 метра;
  • заходити в заклад і пересуватися по ньому в масці, що закриває ніс і рот (крім часу сидіння за столом з ціллю прийому їжі та/або напоїв);

Раніше Blackfield Coffee розповідав дозвіл на відновлення роботи закладів 5 червня та запропоновані МОЗ рекомендації для роботи закладів на самовиніс і з літніми майданчиками.

Раніше писали про досвід київських кав’ярень і барист на карантині. Також розповідали про українських барист, які працюють за кордоном під час коронавірусу.

 

 

Поділитися матеріалом із друзями